Przeszłość drogowskazem

Tradycje żydowskie

Wydawnictwo

Nasze publikacje
 
Wirtualna Wystawa
O Fundacji Drukuj Poleć znajomemu
Spis treści

O Fundacji
Nasze programy
O naszym patronie
Statut
Sprawozdanie 2010
Sprawozdanie 2011
 

Zapraszamy do udziału w jednym z naszych programów:

 

Zgłębianie judaizmu – Nasz program poznawania judaizmu składa się z pięciu bloków tematycznych: Teksty, Czas, Etyka, Prawo i Naród. Oferujemy seminaria i warsztaty a także wykłady, prowadzone przez wykładowców z Izraela poprzez wideo konferencję. Studenci mają okazję spotykać się z rabinami, wybitnymi naukowcami i komentatorami, dyskutując o wyzwaniach, z jakimi musi zmierzyć się tradycja żydowska we współczesnym społeczeństwie. Niektóre z naszych cyklicznych wykładów zostały zebrane w formie publikacji książkowych, wydanych przez naszą Fundację. Mogą być one wykorzystane do przyszłej nauki.

 

Stacjonarne kursy języka hebrajskiego, intensywne kursy wakacyjne oraz platforma internetowa „Makledet”. Nasz program nauki języka przeznaczony jest dla polskojęzycznych studentów. Zapewniamy uczestnikom kursów materiały edukacyjne, podręczniki i narzędzia edukacji nieformalnej.  Nasza platforma edukacyjna w Internecie zapewnia unikalną możliwość nauki hebrajskiego dla osób z poza dużych miast. Co dwa lata organizujemy warsztaty dla nauczycieli hebrajskiego, we współpracy z pedagogami z Izraela.

 

W ramach programu „Poznaj Izrael” oferujemy wykłady, spotkania z interesującymi postaciami z Izraela oraz projekcje izraelskich filmów. W przeszłości prowadziliśmy między innymi spotkania poświęcone politycznej historii Izraela oraz obrazowi izraelskiego społeczeństwa w poezji współczesnej. Przedstawiamy piękno i różnorodność Izraela, w tekstach na wiele rozmaitych tematów, od archeologii po kino i poezję, także na naszej stronie internetowej: www.schorr.edu.pl

 

 


 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Fundacja im. prof. Mojżesza Schorra
ul. Twarda 6; 00-105 Warszawa
tel. 22 620 34 96
Nr konta bankowego: 04124010241111001005772107