default_mobilelogo

 

Ekspozycja – w formie labiryntu – opowiada historię Warszawskiego Towarzystwa Dobroczynności od początku jego powstania w 1814 roku aż do 1949 roku, czyli do momentu likwidacji przez władze komunistyczne. 

Na wystawie zaprezentowane zostały między innymi archiwalne materiały, w tym XIX-wieczne ryciny oraz zdjęcia prezentujące dzieje pierwszej świeckiej organizacji, która zaangażowała się w pomoc osobom wykluczonym społecznie w Warszawie. Zwiedzający mogli również zapoznać się z biografiami najważniejszych osób zaangażowanych w działalność Warszawskiego Towarzystwa Dobroczynności – w tym między innymi księżniczki Zofii Zamoyskiej z Czartoryskich, uważanej za jedną z najbardziej urodziwych dam Europy owej epoki, czy poety Juliana Ursyna Niemcewicza. Partnerem wystawy było Muzeum Historii Polski. Wystawa dofinansowana przez Fundację Lanckorońskich oraz Biuro Kultury m.st. Warszawy.

Autorzy wystawy

prof. Elżbieta Mazur

prof. Daniel Grinberg

dr Grażyna Pawlak

 

Opracowanie graficzne: BrandMade

 

Plansze wystawowe - pobierz

 

 

Wystawa prezentowana była

2015 - na Skwerze Huberta Clarka Hoovera w Warszawie (ul. Krakowskie Przedmieście)

 

         

 

         

 

 

 

Kontakt

        

Fundacja im. prof. Mojżesza Schorra

ul. Twarda 6
00-105 Warszawa
tel.: 22 620 34 96
email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.l
KRS: 0000184858
Nr konta bankowego: 04124010241111001005772107

Przekaż 1% naszej organizacji

Program PIT udostępniamy we współpracy z IWOP
w ramach projektu PITax.pl dla OPP