Przeszłość drogowskazem

Tradycje żydowskie

Wydawnictwo

Nasze publikacje
 
Wirtualna Wystawa
Drukuj Poleć znajomemu

 

Zbiór tekstów do czytania i nauki języka hebrajskiego

 

Tym razem proponujemy naszym Studentom coś zupełnie innego - zbiór tekstów napisanych przez naszego znajomego z Izraela - Dawida Fajera, który pracował dla nas kilka lat temu.

Teksty napisane są w języku używanym w Izraelu na co dzień. Wśród tekstów znajdują się zarówno dialogi, jak i opowiadanie. Książka zawiera także słownik hebrajsko-polski. Tym razem nie ma żadnych ćwiczeń.

Tematem głównym opowiadania jest znajomość bohatera z dziewczyną z Polski i ich podróż po Izraelu. W trakcie podróży odwiedzają miejsca znaczące dla judaizmu i chrześcijaństwa. Podróżują przez Tel Awiw, Jerozolimę i pustynię.
Dialogi nawiązują do tematu podróży głównych postaci  nie wprost, lecz jakby z różnych stron - z punktu widzenia bohatera, czy osób, które spotyka.

Teksty należy traktować jako pomoc w nauce, zwłaszcza jako pomoc w czytaniu ze zrozumieniem i w nauce nowych słówek. Są przeznaczone głównie dla naszych najbardziej zaawansowanych studentów.
Z tego względu nie należy jej traktować jako bezpośrednią kontynuację naszych poprzednich zeszytów do nauki hebrajskiego.

Cena: 20 zł.

 
« poprzedni artykuł
Fundacja im. prof. Mojżesza Schorra
ul. Twarda 6; 00-105 Warszawa
tel. 22 620 34 96
Nr konta bankowego: 04124010241111001005772107