Przeszłość drogowskazem

Tradycje żydowskie

Wydawnictwo

Nasze publikacje
 
Wirtualna Wystawa
Pracownicy Drukuj Poleć znajomemu

 

dr Grażyna Pawlak
Dyrektor
gpschorr@jewish.org.pl

Pełni funkcję dyrektora zarządu Fundacji od roku 2003, gdzie zajmuje się opracowywaniem strategicznego rozwoju fundacji, działalnością na rzecz gromadzenia funduszy, działalnością pogramową oraz organizacją  pracy zespołu. W roku 2006  fundacja opublikowała opracowany przez nią album „Księgi życia prof. Mojżesza Schorra”.  W latach 90-tych pracowała w Stowarzyszeniu Żydowski Instytut Historyczny w charakterze dyrektora Stowarzyszenia. Zainicjowała tam program dla nauczycieli historii szkół średnich  dotyczący historii i kultury Żydów,  uczestniczyła  w organizacji wielu wystaw, zajmowała się gromadzeniem funduszy. W latach 70- 80-tych jako kierownik Zakładu Nauk Społecznych w Instytucie Sportu zajmowała się badaniami nad organizacjami sportowymi.  W roku 2010 została  wybrana do Zarządu Gminy Wyznaniowej Żydowskiej w Warszawie.

Jej pasją  są wycieczki  rowerowe oraz kolekcjonowanie przedwojennego polskiego szkła art-deco.

 

 Alicja Banna
Asystentka dyrektora zarządu
abanna@jewish.org.pl

Absolwentka Instytutu Stosowanych Nauk Społecznych Uniwersytetu Warszawskiego (specjalizacje: specjalista ds. organizacji pozarządowej oraz antropologia wielokulturowości), architekt krajobrazu. Uczestniczyła w badaniach terenowych dotyczących historii Żydów na Zamojszczyźnie organizowanych przez Uniwersytet Warszawski oraz w badaniach „Social Practices of the New Visual Technologies” organizowanych przez Uniwersytet Warszawski, Collegium Civitas i European Humanities University. Z Fundacją związana od 2010 roku – zajmuje się pracami dotyczącymi kwerend do różnych projektów. W grudniu 2011 roku zakończyła badania archiwalne dla projektowanej wystawy w historii Towarzystwa Ochrony Zdrowia, zlecone jej przez Euvre de Secours aux Enfants – OSE w Paryżu.

Jej pasją jest nauka języka hebrajskiego, sztuka użytkowa (witrażownictwo i wyrób biżuterii) oraz malarstwo.

 

Ewelina Kraska
Koordynator d/s rozwiązań multimedialnych
Specjalista d/s kadrowo-finansowych
ekraska@jewish.org.pl

Absolwentka Instytutu Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego.
Ukończyła specjalizację z dziennikarstwa radiowego i politologii.

Zajmuje się administrowaniem stron internetowych, obsługą wideokonferencji, projektowaniem graficznym oraz prowadzeniem księgowości. Bierze udział w realizacji licznych projektów w charakterze specjalisty ds. rozwiązań multimedialnych i graficznych.
Zaprojektowała i zrealizowała min. projekt platformy internetowej do nauki języka hebrajskiego oraz strony internetowej Fundacji.
Ponadto jest autorem i administratorem dużej platformy do nauki języka japońskiego.

Jej pasją jest realizacja projektów typu „distance learning”, programowanie komputerowe, nowe technologie, akwarystyka, malarstwo i muzyka.

 

Marta Dudzik-Rudkowska
Koordynator programu nauczania języka hebrajskiego

Absolwentka Zakładu Hebraistyki oraz Instytutu Anglistyki Uniwersytetu Warszawskiego, b. stypendystka Ministerstwa Spraw Zagranicznych Izraela. Pracuje w Zakładzie Hebraistyki UW, gdzie prowadzi zajęcia języka hebrajskiego współczesnego na studiach I i II stopnia; współpracuje także ze Szkołą Języków Wschodnich UW, gdzie prowadzi lektoraty języka hebrajskiego, oraz z Główną Radą ds. Certyfikacji Biegłości Językowej UW jako autor testów egzaminacyjnych oraz egzaminator. Czynnie uczestniczy w konferencjach i szkoleniach dla nauczyciel języka hebrajskiego. W przeszłości pracowała jako metodyk i lektor w szkołach językowych oraz w programach współfinansowanych przez Unię Europejską, w tym e-learningowych, a także jako wykładowca w Wyższej Szkole Filologii Hebrajskiej w Toruniu. Wykonuje również redakcje i tłumaczenia dla wydawnictw oraz instytucji. W wolnym czasie na przemian czyta i jeździ na rowerze (łączenie obu tych czynności póki co jej nie wychodzi).


 Magdalena Sommer
Nauczycielka języka hebrajskiego i tłumacz
msommer@jewish.org.pl

Studiowała hebraistykę na Uniwersytecie Warszawskim. Pracuje w Fundacji im. Prof. Mojżesza Schorra od 2006. Prowadzi lekcje języka hebrajskiego oraz tłumaczy wykłady i spotkania z języka hebrajskiego i angielskiego. Rok spędziła w Izraelu na stypendium państwowym. Uczestniczyła w wielu seminariach dla nauczycieli języka hebrajskiego.
W ubiegłym roku prowadziła w Fundacji im. Prof. Mojżesza Schorra wykłady z historii literatury izraelskiej.

Jej pasją jest tłumaczenie literatury z języków hebrajskiego i angielskiego, czytanie powieści kryminalnych.

 

 Łukasz Kalużny
Nauczyciel języka hebrajskiego

Lektor języka włoskiego i hebrajskiego, absolwent italianistyki oraz student ostatniego roku hebraistyki UW. Zapalony podróżnik i miłośnik obszaru Śródziemnomorza. Jego pasją jest zgłębianie nowych języków, które stają się przepustką do poznania nowych kultur i ludzi. Język hebrajski wraz z innymi językami społeczności żydowskiej (italkino) stanowią pole jego badań. W nauczaniu czuje się jak ryba w wodzie, zaraża entuzjazmem swoich uczniów.

 
Fundacja im. prof. Mojżesza Schorra
ul. Twarda 6; 00-105 Warszawa
tel. 22 620 34 96
Nr konta bankowego: 04124010241111001005772107