Przeszłość drogowskazem

Tradycje żydowskie

Wydawnictwo

Nasze publikacje
 
Wirtualna Wystawa
Drukuj Poleć znajomemu

Korespondencyjny kurs języka hebrajskiego

 

 

korespondencyjnyKurs korespondencyjny przeznaczony jest dla osób, które nie mogą uczestniczyć w zajęciach np. ze względu na odległości czy brak czasu. Każdy uczy się we własnym tempie. Materiał podzielony jest na części obejmujące po dziesięć lekcji. Każdy uczeń pracuje pod opieką nauczyciela, który sprawdza nadesłane prace domowe, odpowiada na pytania i w razie potrzeby zadaje dodatkowe ćwiczenia.


Po opanowaniu pierwszej części materiału, uczeń sprawnie czyta i pisze po hebrajsku bez wokalizacji; umie przedstawić się i opowiedzieć o sobie, oraz opisać najbliższe otoczenie, a także uzyskać podobne informacje od innych.

Opłata za kurs wynosi 250 zł.

Żeby zapisać się na kurs korespondencyjny, należy wypełnić i odesłać do nas wraz z dowodem wpłaty - formularz zgłoszeniowy. Chętni, którzy już uczyli się hebrajskiego, proszeni są o kontakt z biurem, aby ustalić termin rozmowy kwalifikującej na odpowiedni poziom.


Jak zostać mistrzem samodzielnej nauki

Chcesz się uczyć korespondencyjnie hebrajskiego, ale nigdy nie uczyłeś się na odległość? Nie wiesz czy sobie poradzisz? A może masz już doświadczenie i chcesz się przekonać czy możesz uczyć się efektywniej?


Materiały kursowe
Jeśli zapisałeś się już na kurs - wysłałeś aplikację, wraz z potwierdzeniem wpłaty darowizny (to dosyć istotne, bo Twoje pieniądze zostaną wykorzystane na stworzenie Twoich materiałów kursowych), możesz spodziewać się paczki, w której znajdziesz:

- teczkę z materiałem dwóch lekcji;
- płytę z nagraniem dwóch lekcji;
- pustą płytę;
Jeśli czegoś brakuje - dzwoń (pisz) do biura!


Zawartość lekcji
Każda lekcja składa się ze słownika, dialogu lub tekstu, ćwiczeń pisemnych oraz ustnych; płyta z nagraniem zawiera: słownik, dialog, wybrane ćwiczenia pisemne (tak, dla treningu) oraz pytania do ćwiczeń ustnych. Ponieważ uczysz się sam, tak opracowane ćwiczenia pozwalają nauczycielowi na sprawdzenie poziomu opanowania gramatyki, oraz wymowy czy rozumienia ze słuchu.

Pusta płyta służy do nagrania zadanych ćwiczeń ustnych, oznaczonych w zeszycie symbolem nuty.


Samodzielna nauka
Pracując samodzielnie w domu, nie zawsze masz możliwość skonsultowania sprawiających Ci trudność ćwiczeń i zagadnień, tak więc - to raczej pewne - będziesz popełniać błędy. Jest to nieuniknione i nie należy się tym stresować! Jednak, aby uniknąć powtarzania i utrwalania ich, najlepiej przesyłać jedną jednostkę lekcyjną do sprawdzenia na raz (czyli połowę tego, co dostajesz w przesyłce).

Nauczyciel sprawdza, odsyła wraz z komentarzem, a Ty dopiero po otrzymaniu sprawdzonej lekcji wysyłasz następną - przeglądając poprawki i komentarze. Może się zdarzyć, że nauczyciel zaleci powtórzenie pewnych ćwiczeń albo wraz z pracą prześle dodatkowe, z zakresu który sprawia Ci największą trudność. Dzięki dodatkowym ćwiczeniom nie będziesz mieć zaległości!

 

Obieg dokumentów
Po odrobieniu jednej jednostki lekcyjnej, pakujesz kserokopię opracowanych materiałów lub rozwiązania zadań na oddzielnych kartkach wraz z własnym nagraniem do koperty i wysyłasz na adres biura Centrum. Zanim zakleisz kopertę upewnij się, że na pracy domowej umieściłeś następujące dane:
- swoje imię i nazwisko (raczej alfabetem łacińskim - co prawda Magda i Ewelina też uczą się hebrajskiego, ale ciągle szybciej czytają po polsku :-))
- nazwisko nauczyciela - jeśli już je znasz. Nauczyciel zostaje przydzielony po przesłaniu pierwszej lekcji;
- numer lekcji;
Te wszystkie informacje przyspieszają obieg dokumentów, a co za tym idzie sprawdzanie pracy. 
Płyta z twoim nagraniem wróci do Ciebie wraz ze sprawdzoną pracą domową, do ponownego wykorzystania.

 

Kontakty
Podstawą Twojego kontaktu z nauczycielem jest korespondencja. Jeśli jednak rozwiązując zadania czujesz, że utknąłeś i sam sobie dalej nie poradzisz, dzwoń do swojego nauczyciela w godzinach jego dyżuru telefonicznego!

Wiesław Więckowski

wtorek 17.45-18.30
czwartek 16.00-17.00
tel: 022 – 620 34 96
e-mail: wieslaww@jewish.org.pl

Katarzyna Mróz-Blader

wtorek 15.00-16.00
środa 15.45-16.45
piątek 12.00- 13.00
tel: 022 – 620 34 96
e-mail: kasiamb@jewish.org.pl

W kwestiach administracyjnych: wysyłki, przepływu dokumentów, zawieszenia lub wznowienia nauki, prosimy o kontakt z biurem - telefonicznie (22 620 34 96), faksem (22 652 31 50), przez e-mail (schorr@jewish.org.pl) lub listownie (Twarda 6; 00-104 Warszawa).


Osobno czy razem?
Jedyną przeszkodą w nauce korespondencyjnej jest fakt, że pisząc, słuchając i powtarzając nie możesz sobie po prostu pogadać. Po pierwsze: poćwiczyć mówienie po hebrajsku; a po drugie: porozmawiać z innymi uczniami, usłyszeć hebrajski inny niż ten z płyty, lepszy z lekcji na lekcję. Dlatego namawiamy Cię do nawiązania kontaktu z innymi uczącymi się. Obojętnie, czy ma to być osoba z okolicy, która pomoże rozwiązać trudne zadanie choćby i przez telefon; a może lepiej pisać długie listy po hebrajsku na drugi koniec Polski? Jeśli chcesz spróbować, zadzwoń albo napisz do nas, a pomożemy Ci nawiązać kontakt.


Wiele metod prowadzi do celu!
Chcemy abyś miał swój udział w przedstawianiu najlepszych metod samodzielnej nauki - w końcu my proponujemy rozwiązania, ale to Ty je testujesz! Jeśli masz swoje „sposoby” na organizację nauki w domu - pisz do nas! Twoje doświadczenia mogą pomóc innym. Twoja opinia jest ważna.

 
« poprzedni artykuł
Fundacja im. prof. Mojżesza Schorra
ul. Twarda 6; 00-105 Warszawa
tel. 22 620 34 96
Nr konta bankowego: 04124010241111001005772107