Przeszłość drogowskazem

Tradycje żydowskie

Wydawnictwo

Nasze publikacje
 
Wirtualna Wystawa
Zbiór tekstów do czytania i nauki języka hebrajskiego Drukuj Poleć znajomemu

 

Tym razem proponujemy naszym Studentom coś zupełnie innego - zbiór tekstów napisanych przez naszego znajomego z Izraela - Dawida Fajera, który pracował dla nas kilka lat temu.

Teksty napisane są w języku używanym w Izraelu na co dzień. Wśród tekstów znajdują się zarówno dialogi, jak i opowiadanie. Książka zawiera także słownik hebrajsko-polski. Tym razem nie ma żadnych ćwiczeń.

Tematem głównym opowiadania jest znajomość bohatera z dziewczyną z Polski i ich podróż po Izraelu. W trakcie podróży odwiedzają miejsca znaczące dla judaizmu i chrześcijaństwa. Podróżują przez Tel Awiw, Jerozolimę i pustynię.
Dialogi nawiązują do tematu podróży głównych postaci  nie wprost, lecz jakby z różnych stron - z punktu widzenia bohatera, czy osób, które spotyka.
Teksty należy traktować jako pomoc w nauce, zwłaszcza jako pomoc w czytaniu ze zrozumieniem i w nauce nowych słówek. Są przeznaczone głównie dla naszych najbardziej zaawansowanych studentów.

Z tego względu nie należy jej traktować jako bezpośrednią kontynuację naszych poprzednich zeszytów do nauki hebrajskiego.

 

Cena książki 20 zł.

Każdą naszą książkę można także zamówić drogą pocztową. Koszt przesyłki (paczka ekonomiczna) wynosi 9,50 zł.
Wystarczy, że prześlesz do nas maila z dokładnym adresem oraz zrobisz przedpłatę na nasze konto bankowe. Numer znajdziesz w stopce na stronie głównej.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Fundacja im. prof. Mojżesza Schorra
ul. Twarda 6; 00-105 Warszawa
tel. 22 620 34 96
Nr konta bankowego: 04124010241111001005772107