Przeszłość drogowskazem

Tradycje żydowskie

Wydawnictwo

Nasze publikacje
 
Wirtualna Wystawa
Mówimy po hebrajsku Izrael i Święta Drukuj Poleć znajomemu


Izrael i Święta 
"Mówimy po hebrajsku. Izrael i święta" – czwarty podręcznik do nauki współczesnego języka hebrajskiego, który powstał dzięki pomocy Fundacji Joods i Warszawskiej Gminy Wyznaniowej Żydowskiej.
Nasza najnowsza publikacja zawiera 15 jednostek lekcyjnych, zestaw ćwiczeń zabawowych, test sprawdzający z odpowiedziami i słownik.
 

Poznajemy czas przeszły czasowników dwóch koniugacji, w tym czasownika być, a także konstrukcji zastępującej czasownik mieć. Wprowadzone zostaje zagadnienie bardzo charakterystyczne dla języka hebrajskiego – użycie partykuł i przyimków w połączeniu z zaimkami osobowymi (taka swoista “odmiana” partykuł i zaimków przez osoby). Wszystko po to, by ułatwić wyrażanie myśli i budowanie wypowiedzi.
Tematyka tekstów przybliża zagadnienia judaizmu, tradycji żydowskiej i współczesnego Izraela. Na kanwie tradycyjnego kalendarza przedstawione zostały święta i tradycje z nimi związane (m.in. przepisy kulinarne), a w innych tekstach i dialogach – wiele aspektów współczesnego Izraela.
Mamy nadzieję, że nasz podręcznik ułatwi i uprzyjemni poznawanie hebrajskiego wszystkim zainteresowanym.

Cena książki 28 zł.

Każdą naszą książkę można także zamówić drogą pocztową. Koszt przesyłki (paczka ekonomiczna) wynosi 9,50 zł.
Wystarczy, że prześlesz do nas maila z dokładnym adresem oraz zrobisz przedpłatę na nasze konto bankowe. Numer znajdziesz w stopce na stronie głównej.

  
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Fundacja im. prof. Mojżesza Schorra
ul. Twarda 6; 00-105 Warszawa
tel. 22 620 34 96
Nr konta bankowego: 04124010241111001005772107