Przeszłość drogowskazem

Tradycje żydowskie

Wydawnictwo

Nasze publikacje
 
Wirtualna Wystawa
Mówimy po hebrajsku Drukuj Poleć znajomemu

 Mówimy po hebrajsku  (מדברים עברית) to kolejna nasza publikacja podręcznikowa do nauki współczesnego języka hebrajskiego. Wprowadzamy w niej przede wszystkim elementy gramatyki związane z czasownikiem w czasie teraźniejszym i jego bezokolicznik. Wykorzystując sytuacje dnia codziennego (w restauracji, na bazarze czy w przychodni lekarskiej) wprowadzamy wiele nowych słów i wyrażeń umożliwiających przeprowadzenie prostych rozmów na wiele tematów (szczególnie przydatnych w podróży). Wprowadzona zostaje też konstrukcja odpowiadająca znaczeniowo polskiemu czasownikowi mieć jak również charakterystyczna dla języka hebrajskiego konstrukcja smichut.

Podobnie jak poprzednie części, również ten podręcznik zawiera dwanaście lekcji, test sprawdzający oraz zestaw ćwiczeń zabawowych. Umożliwia samodzielną naukę, ale najlepiej wykorzystywać ją w klasie, gdzie z pomocą nauczyciela materiał w niej zawarty może być dowolnie modyfikowany. W każdej lekcji znajdziecie wyczerpujący opis gramatyczny, tekst do czytania i ćwiczenia ułatwiające przyswojenie nowych wiadomości. Wszystko staraliśmy się podać w łatwy i przyjemny (także dla oka) sposób. Na końcu znajduje się test. Nie jest to typowy sprawdzian, choć oczywiście może oczywiście być w ten sposób wykorzystany.

Nowe słówka podajemy wraz z wokalizacją i tłumaczeniem w słowniku na końcu książki. Podajemy w nim także jaką częścią mowy jest każdy wyraz, jak również przy każdym czasowniku podany jest jego bezokolicznik. W przypadku rzeczowników nieregularnych wyjaśniana jest ich nieregularność (np. inna forma liczby mnogiej).

Nasz zespół pracuje już nad kolejnym zeszytem!

Życzymy wytrwałości i powodzenia w nauce!

Cena książki 28 zł.

Każdą naszą książkę można także zamówić drogą pocztową. Koszt przesyłki (paczka ekonomiczna) wynosi 9,50 zł.
Wystarczy, że prześlesz do nas maila z dokładnym adresem oraz zrobisz przedpłatę na nasze konto bankowe. Numer znajdziesz w stopce na stronie głównej.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Fundacja im. prof. Mojżesza Schorra
ul. Twarda 6; 00-105 Warszawa
tel. 22 620 34 96
Nr konta bankowego: 04124010241111001005772107