Przeszłość drogowskazem

Tradycje żydowskie

Wydawnictwo

Nasze publikacje
 
Wirtualna Wystawa
Inne Drukuj Poleć znajomemu

 

12Lechacliach be-ktiw

Autor: Meira  Maadija

Książka omawia zasady ortografii oraz oćwiczenia. Jej celem jest przybliżenie uczącym się zasad pisowni języka hebrajskiego. Przeznaczona jest dla absolwentów ulpanów, studentów emigrantów oraz uczniów gimnazjów i liceów izraelskich. Jest również używana przez studentów uczących się języka hebrajskiego poza Izraelem, ale znających już hebrajski na dość dobrym poziomie. Książka może być wykorzystywana zarówno jako samouczek jak i podczas nauki z nauczycielem w klasie.

 

 

15Milot ha-jachas be-iwrit

Autor: Ada Taggar-Cohen

Książka przeznaczona dla wszystkich uczących się języka hebrajskiego. Wprowadza i tłumaczy zastosowanie większości przyimków hebrajskich, wraz z tabelami ich odmian i w połączeniu z czasownikami. Czasowniki wraz z przyimkami zebrane są także w słownik, co znacznie ułatwia ich odnalezienie. Sporo ćwiczeń ułatwia naukę.

 

 

10501 Hebrew Verbs

Książka zawiera najczęściej używane czasowniki ułożone w porządku alfabetycznym. Każda strona to tablica odmian jednego czasownika w czasie teraźniejszym, przeszłym i przyszłym. Objaśnia także najpopularniejsze e idiomy wraz z przykładami użycia w zdaniach.

 

 

 

 

11Hebrew Verb Tables

Autor: Asher Tarmon, Ezri Uval

Książka zawiera 235 tablic zawierających odmiany czasowników w czasie teraźniejszym, przeszłym, przyszłym oraz tryb rozkazujący.

Poza tym posiada obszerny spis czasowników podanych w formie trzeciej osoby liczby pojedynczej rodzaju męskiego, listę czasowników ułożonych według ich przynależności do danej koniugacji, a w obrębie koniugacji do danej grupy.

Poza tym w podręczniku znajduje się słownik hebrajsko- angielski i angielsko – hebrajski oraz lista czasowników wraz z przyimkami. Podręcznik ukazał się po raz pierwszy dwadzieścia lat temu. Był wielokrotnie wznawiany, nowsze wydania zawierają obecnie używane czasowniki.

 

 

 
 
« poprzedni artykuł
Fundacja im. prof. Mojżesza Schorra
ul. Twarda 6; 00-105 Warszawa
tel. 22 620 34 96
Nr konta bankowego: 04124010241111001005772107