Przeszłość drogowskazem

Tradycje żydowskie

Wydawnictwo

Nasze publikacje
 
Wirtualna Wystawa
Podręczniki dla zaawansowanych Drukuj Poleć znajomemu

 

8Lilmod iwrit be rama bet

Autor: Meira Rom, Rina Refaeli

Kolejne, nowe wydanie podręcznika dla uczących się hebrajskiego jako języka obcego, ale znających już podstawy. Książka składa się z dziewiętnastu jednostek lekcyjnych. W każdej jednostce są teksty, ćwiczenia, tabele odmian, na przykład czasowników, przyimków.

 

 

 

9Poalei binjan

Książka przeznaczona do nauki czasowników

Autor: Mazal Cohen-Weidenfeld

Książka ma dwa tomy. Przeznaczona jest dla zaawansowanych w nauce języka hebrajskiego. Pierwsza część objaśnia podział na siedem koniugacji czasowników regularnych. W drugiej części wprowadzone są czasowniki nieregularne.

Książka jest zbudowana jak rozmowa z uczniem. Większa część ćwiczeń to dialogi pozwalające studentowi poznanie i oponowanie kolokwialnej wersji języka hebrajskiego. Podręcznik zwiera szczegółowe objaśnienia gramatyczne, które zachodzą w odmianie czasownika. Ćwiczenia oznaczone są według stopnia trudności.

Wprowadzone są piosenki, fragmenty z literatury i z Biblii. Książki zawierają także tablice odmian czasowników, słowniczki w kilku językach, w tym w języku angielskim, rosyjskim i arabskim oraz rozwiązania ćwiczeń.

 

 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Fundacja im. prof. Mojżesza Schorra
ul. Twarda 6; 00-105 Warszawa
tel. 22 620 34 96
Nr konta bankowego: 04124010241111001005772107